Pogotowie
Usługi
Inne
Aktualności
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla CPR 2023-01-30 08:22
Do Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego dotarły dwa aparaty do automatycznej kompresji klatki piersiowej LUCAS firmy Stryker. Sprzęt przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a ich wartość to 140 tys. zł.System kompresji klatki piersiowej to większe możliwości w zakresie zaawansowanej resuscytacji, które pozwala na zmniejszenie obciążenia osób udzielających pomocy i ograniczenie zagrażającego im ryzyka oraz ułatwia zarządzanie sytuacją.  System zwiększa też skuteczność zespołów udzielających pomocy, a tym samym wprowadza spokój na miejsce zdarzenia i zapewnia dodatkową parę rąk, aby ratownicy mogli skupić się na pacjencie i jego stanach współistniejących.
Aparatura zasili specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego w Cieszynie i Skoczowie.

Dziękujęmy za wsparcie !Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym 2023-01-17 14:56


Za nami XVII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. W tym roku zespoły walczyły na stokach Beskidu Śląskiego w okolicach Szczyrku. Pierwsze miejsce zajął zespół Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie . Drugie miejsce przypadło ekipie z Oldmedicy w Olecku .Na trzecim uplasowali się reprezentanci Pogotowia Ratunkowego w Legnicy . Nasza ekipa zajęła 8 pozycję - gratulacje !


Boże Narodzenie 2022-12-20 16:25

Wsparcie z Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego 2022-12-20 15:20
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przekazała kwotę 20 000,00 zł na zakup aparatury medycznej dla naszej jednostki. Kwota została przeznaczona na zakup 2 automatycznych defibrylatorów, które trafią do ambulatoriów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Skoczowie i Wiśle. Zakupiono również 1 kapnometr dla zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Istebnej.

Dziękujemy za pomoc!


Ogólnopolskie obchody Dnia Ratownictwa Medycznego 2022-10-14 12:53

W dniu wczorajszym tj. 13 października 2022 r w Dąbrowie Górniczej odbyły się Ogólnopolskie Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Organizatorem tegorocznych obchodów było Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. W wydarzeniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Waldemar Kraska, Jan Kawulok - Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Izabela Domagała - Członkini Zarządu Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski - Jarosław Wieczorek oraz posłowie, przedstawiciele administracji samorządowej oraz wielu innych znamienitych gości, w tym pracownicy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, dziękując medykom za codzienne zaangażowanie i niesienie pomocy, odczytał list skierowany do uczestników obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego przez premiera Mateusza Morawieckiego.


Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia " Za zasługi w ochronie zdrowia ", złote i srebrne odznaki " Zasłużony dla województwa śląskiego " oraz Nagrody Błogosławionego Gerarda .  W kategorii Zarządzanie Ratownictwem statuetkę Gerarda odebrał Jan Kawulok, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Gratulujemy !Święto Ratownictwa Medycznego 2022-10-14 10:55
Jak co roku 13 października obchodzimy swoje święto "Dzień Ratownictwa Medycznego". Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowy uroczyste obchody obchodzono 11 października 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Cieszynie . Tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Marii Magdaleny w Cieszynie w intencji pacjentów i pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Następnie na rynku w Ustroniu zaprezentowano sprzęt ratownictwa medycznego oraz prowadzono zajęcia praktyczne dla młodzieży szkolnej i mieszkańców z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pokazach tych uczestniczyli również ratownicy z Uzemni Stredisko Zachranne Sluzby z Ostrawy. Po południu w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się główna część uroczystości. Gratulacje i życzenia pracownikom i dyrekcji Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, przekazali m.in. I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz,Dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ Piotr Nowak, Dyrektor Wydziału Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Tomasz Michalczyk, Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński oraz przedstawiciele władz powiatu cieszyńskiego .Święto było również okazją do uhonorowania wyróżnionych pracowników listami gratulacyjnymi i nagrodą dyrektora. Wyróżnieni zostali: Antoni Bielesz, Janusz Bogacz, Marcin Mazurek, Łukasz Przyborowski, Marek Sosna,  Michał Szopa oraz Mariusz Tengler.         

Szanowni Państwo - Pracownicy Ratownictwa Medycznego !

         Dziś 13 października, dzień Waszego święta- Święta Ratownictwa Medycznego !

To Wy Lekarze, Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki i Pielęgniarze codziennie zmagacie się z ratowaniem życia ludzkiego by społeczność mogła czuć się bezpiecznie. Dlatego w tym ważnym dla Was dniu  wszystkim pracownikom Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz  osobom reprezentującym środowisko ratownictwa medycznego pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wsparcia najbliższych,  przede wszystkim satysfakcji z pełnienia trudnej misji niesienia pomocy na rzecz drugiego człowieka.

        Proszę przyjąć słowa uznania za trud wykonywania niełatwej pracy w tych jakże trudnych dla nas wszystkich czasach. Składamy serdeczne podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie . Słowa podziękowania kierujemy również tym, którzy swoją pracą i poświeceniem pomagali innym a teraz sami potrzebują pomocy


                                                 Dyrekcja
                                                Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego

Facebook