Pogotowie
Usługi
Inne
Aktualności
Święto Ratownictwa Medycznego 2021-10-14 10:36

Podczas uroczystej akademii z okazji "Dnia Ratownictwa Medycznego" , które miało miejsce w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie przekazano nowy ambulans dla ZRM "P" w Wiśle.  Pojazd został zakupiony ze środków Unii Europejskiej

w ramach projektu pn. „Zakup ambulansu drogowego typu "C" wraz z niezbędnym wyposażeniem w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem i zwalczaniem wirusa Covid-19 oraz innych chorób zakaźnych" nr projektu  POIS.09.01.00-00-0430/21 1, w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego,  oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Całkowity koszt realizacji projektu - 520 000,00 zł


Święto Ratownictwa Medycznego 2021-10-13 07:38

         

Szanowni Państwo - Pracownicy Ratownictwa Medycznego !

         Dziś 13 października, dzień Waszego święta- Święta Ratownictwa Medycznego !

To Wy Lekarze, Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki i Pielęgniarze codziennie zmagacie się z ratowaniem życia ludzkiego by społeczność mogła czuć się bezpiecznie. Dlatego w tym ważnym dla Was dniu  wszystkim pracownikom Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz  osobom reprezentującym środowisko ratownictwa medycznego pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wsparcia najbliższych,  przede wszystkim satysfakcji z pełnienia trudnej misji niesienia pomocy na rzecz drugiego człowieka.

        Proszę przyjąć słowa uznania za trud wykonywania niełatwej pracy w tych jakże trudnych dla nas wszystkich czasach. Składamy serdeczne podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie . Słowa podziękowania kierujemy również tym, którzy swoją pracą i poświeceniem pomagali innym a teraz sami potrzebują pomocy


                                                 Dyrekcja
                                                Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego


Pomoc dla Ratownika Medycznego 2021-01-08 19:54

Przez wiele lat On pomagał nam ratując, teraz my pomóżmy Mariuszowi !

 

Od 20 lat udzielał nam pomocy pracując w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym, teraz czas, abyśmy pomogli Jemu, kiedy los przetasował źle karty.

          Jest piątek 2 października 2020r,godz. popołudniowe, wypadkowi ulega ratownik medyczny Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego doznając między innymi poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Jego świat w mgnieniu oka zatrzymuje się w miejscu i... rozsypuje całkowicie. Człowiek uczynny, oddany pracy i pomocny innym, na wskutek wypadku zostaje  sparaliżowany .  Teraz czeka go bardzo długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja, aby odzyskać  sprawność i móc przynajmniej samodzielnie funkcjonować.

          Szanowni Państwo 42-letni mężczyzna w sile wieku, który od 20 lat pomagał innym teraz sam potrzebuje  pomocy. Przez wszystkie lata swojej pracy zawodowej pomagał nie tylko pacjentom, ale również  włączał się do akcji prozdrowotnych.Niejednokrotnie udzielał się w pozyskiwaniu środków na rzecz  FZŚC. Wszyscy pracownicy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego również włączyli się w akcję,  aby pomóc koledze. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zwraca się z apelem do wszystkich  ludzi dobrej woli, prosimy o wsparcie naszego Kolegi w kosztownej rehabilitacji oraz w zakupie sprzętu/urządzeń, które ułatwią Mu funkcjonowanie.

 

 Pomocy można dokonać poprzez:

-  wpłaty bezpośrednie na konto FZSC :  BS o/Cieszyn  64 8113 0007 2001 0038 1213 0001

     z dopiskiem: "Mariusz"

-  wpłaty on-line na stronie : www.fundacja.cieszyn.pl 

-  portal " pomagam.pl/weg76dn4"

Nowe ambulanse ! 2020-12-22 10:00

Trzy nowe ambulanse zakupione ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, nazwa projektu: "Zakup sprzętu medycznego wraz z modernizacją infrastruktury i zakupem ambulansów oraz zakup odzieży ochronnej i środków do dezynfekcji "

Wartość pojazdów to kwota  2 279 880 zł czyli prawie 760 tys. zł za szt. Ambulanse zostały wyposażone wnajnowocześniejszy, innowacyjny sprzęt i urządzenia medyczne


Drive Go-Thru 2020-11-04 16:29
Drodzy Mieszkańcy Ziemi Cieszyńskiej,
z dniem 2 listopada br.Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe uruchomiło dla Was punkt pobrań materiałów biologicznych na obecność wirusa SARS-Cov-2 tzw."Drive Thru " .
Punkt zlokalizowany jest na parkingu CPR w Cieszynie - wjazd od strony ul. Dworkowej . Materiały pobierane będą codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16-19 oraz w soboty i niedziele w godz. od 7 - 15.  Ze względów organizacyjnych obowiązuje rejestracja telefoniczna. Więcej informacji w zakładce "Koronawirus"

Facebook