Pogotowie
Usługi
Inne
Aktualności
Drive Go-Thru 2020-11-04 16:29
Drodzy Mieszkańcy Ziemi Cieszyńskiej,
z dniem 2 listopada br.Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe uruchomiło dla Was punkt pobrań materiałów biologicznych na obecność wirusa SARS-Cov-2 tzw."Drive Thru " .
Punkt zlokalizowany jest na parkingu CPR w Cieszynie - wjazd od strony ul. Dworkowej . Materiały pobierane będą codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16-19 oraz w soboty i niedziele w godz. od 7 - 15.  Ze względów organizacyjnych obowiązuje rejestracja telefoniczna. Więcej informacji w zakładce "Koronawirus"

Idziemy z pomocą ! 2020-10-30 21:07

Szanowni Państwo w związku z rosnącą liczbą zachorowań podjęliśmy działania zawiązane z pobieraniem wymazów z naszego regionu. Z dniem wczorajszym Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe znowu uruchomiło "Wymazobus". Personel będzie pobierał wymazy od osób obłożnie chorych, które nie są w stanie dotrzeć do punktów badań. Do tej pory powiat cieszyński obsługiwało Bielskie Pogotowie Ratunkowe ale niestety nie jest w stanie na bieżąco realizować tych zadań. Oczekiwanie na wymaz trwa więc tydzień i dłużej. Dlatego też, mimo własnych problemów kadrowych,podjęliśmy działania, aby rozwiązać ten problem. Z pewnością  mieszkańcy tego oczekują. W okresie kwiecień – wrzesień, dzięki funkcjonowaniu dwóch wymazobusów, ekipy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego wykonały prawie3500 pobrań do testów.


Święto Ratownictwa Medycznego 2020-10-13 09:30

         

Szanowni Państwo - Pracownicy Ratownictwa Medycznego !

         Dziś 13 października, dzień Waszego święta- Święta Ratownictwa Medycznego !

To Wy Lekarze, Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki i Pielęgniarze codziennie zmagacie się z ratowaniem życia ludzkiego by społeczność mogła czuć się bezpiecznie. Dlatego w tym ważnym dla Was dniu  wszystkim pracownikom Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz  osobom reprezentującym środowisko ratownictwa medycznego pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wsparcia najbliższych,  przede wszystkim satysfakcji z pełnienia trudnej misji niesienia pomocy na rzecz drugiego człowieka.

        Proszę przyjąć słowa uznania za trud wykonywania niełatwej pracy w tych jakże trudnych dla nas wszystkich czasach. Składamy serdeczne podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie . Słowa podziękowania kierujemy również tym, którzy swoją pracą i poświeceniem pomagali innym a teraz sami potrzebują pomocy


                                                 Dyrekcja
                                                Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego


Wspierają nas ! 2020-05-18 11:38

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom, stowarzyszeniom jak i osobom prywatnym za życzliwy gest i oferowane wsparcie w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Państwa hojność i przekazane dary zarówno w formie finansowej jak i rzeczowej. Wzajemna solidarność i pomoc w czasie epidemii koronawirusa przyczynia się do wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu medycznego  i pacjentów. Doceniamy niezwykłe zaangażowanie  i starania wszystkich,którzy poświęcają swój czas i środki aby wesprzeć prace ratowników medycznych.

Każda forma wsparcia w tej trudnej sytuacji jest dla nas bardzo cenna - serdecznie dziękujemy !

Do tej pory wsparli nas:

 • Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

 • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom - Jaworzynka

 • Stowarzyszenie- "Pomagajmy Razem Raźniej"  -Jastrzębie Zdrój

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie

 • Bistro na Wałowej - Cieszyn

 • Karton-Pak- Cieszyn

 • MDM NT Sp. z o.o.  - Bielsko-Biała

 • Ustronianka Sp. z o.o.  - Ustroń

 • Tommy Cafe - Skoczów

 • PDPS "Feniks" - Drogomyśl

 • PWS Konstanta S.A. - Bielsko-Biała

 • Tixe washPolska Sp. j. -  myjnie bezdotykowe Cieszyn

 • Restauracja Zajazd Trzech Braci - Cieszyn

 • Firma"SPEC" - Cieszyn

 • Seoyon E-HWA Automotive Poland Sp. z o.o.  -Bażanowice

Dziękujemy !Umyj ręce ! 2020-03-17 16:06

Ważna informacja - Koronawirus ! 2020-03-17 16:02

Dodatkowy Zespół Ratownictwa Medycznego 2020-03-11 11:17
W związku z narastającym zagrożeniem koronawirusem od dnia 10 marca 2020r uruchomiony został dodatkowy zespół ratownictwa medycznego o standardach zespołu "P", który w większości będzie realizował wyjazdy do osób z objawami choroby wirusowej
Skoczów ma nowy ambulans ! 2020-02-18 09:37
Od 6 lutego br. zespół ratownictwa medycznego w Skoczowie jeździ nowym ambulansem.
Nowy samochód na bazie Mercedesa  z napędem 4x4 został zakupione ze środków własnych pogotowia a jego koszt to prawie 500 tys zł

Ambulans został przekazany przez dyrekcje pogotowia przy udziale:
Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  Jana Chrząszcza – I Wicewojewody Śląskiego, Piotra Nowaka – Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach, Mirosława Sitko – Burmistrza Skoczowa, Janiny Żagań – Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego.

Nowa Karetka w Istebnej ! 2020-02-18 09:22
Od 31 stycznia zespół ratownictwa medycznego w Istebnej ma nowy ambulans. Zakup został sfinansowany z dotacji Ministerstwa Zdrowia, który przekazał na ten cel 400 tys zł
Nowy samochód to Mercedes-Benz Sprinter 419CDI z napędem 4x4.

Ambulans przekazano na terenie Stacji pogotowia w Istebnej z udziałem Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  Jana Chrząszcza – I Wicewojewody Śląskiego, Piotra Nowaka – Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach, Łucji Michałek – Wójta Gminy Istebna, Janiny Żagań – Wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego.

Facebook